De Kuyper Cup 2008

W Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym odbył sie coroczny konkurs De Kuyper Cup pod nazwą Masters of the Mix.

W tym roku obydwoje mieliśmy sporo pracy. Monika jako współorganizatorka i ja jako tłumacz warsztatów Stana Vadrny z Japonskich Technik Barowych. Było sporo stresu ale daliśmy sobie świetnie radę. Hitem wieczoru był utwór z ostatniej płyty Pono i Sokoła ‚ W aucie’.

Warsztaty Stana

Warsztaty Stana

Seminarium poprowadził Stan Vadrna. To było spełnienie naszych marzeń, zaproszenie Stana do Polski na szkolenie dla barmanów. Vadrna pokazał licznie zgromadzonym tajniki japońskiej sztuki barmańskiej. Jak to z Polakami bywa- nie dogodzi się wszystkim. Warsztaty spotkały się z różnym odbiorem. Profesjonaliści byli pod dużym wrażeniem tego, co pokazał Stan, pozostali mieli wątpliwości co do przedstawionej filozofii pracy za barem. Mam nadzieję, że główne przesłanie workshopu, czyli przekazanie innego, niż polskie, spojrzenia na sztukę barmańską przyniosło skutek dla profesjonalistów.

Stan Vadrna

Stan Vadrna

Hard Shake

Po warsztatach odbył się konkurs barmański, w którym uczestniczyli barmani, którzy przedstawili oryginalną recepturę na koktajl. Zmagania wygrała Katarzyna Krystian z Boom Bar Rush w Krakowie z koktajlem Kate Daniel’s, w skład którego wchodzi: 3 cl JD, 2 cl DK Sour Apple, 1 cl DK Melon, 1 cl DK Butterscotch.

Konkurs

Każdy koktajl oceniany był przez profesjonalistów pod względem wyglądu, zapachu i smaku oraz pod względem poprawności technicznej w jego przygotowaniu. Czuwali nad tym sędziowie z nieśmiertelengo stowarzyszenia.

Finał konkursu odbędzie się w Rotterdamie w 25 września. Trzymamy kciuki za finalistkę polskiej edycji. Może tym razem uda nam się zabłysnąć na konkursie.

Było kilka ciekawych i przemyślanych koktajli. Pisząc przemyślanych mam na myśli koktajle, których smak rozwija wraz z każdym łykiem. Niewielu barmanów to potrafi a sztuka jest warta opanowania jeśli chcesz być profesjonalnym barmanem.

DK Cup jest już przeszłością. Niebawem FVC 08, może i tym razem objawią się talenty na miarę zwycięzcy.

Reklamy

~ - autor: foodandspirits w dniu 17 września 2008.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: